Vnější parapety

V oblasti exterierových parapetů nabíme výběr z nejkvalitnějších řešení, která jsou na trhu dostupná. Na prvním místě se jedná o silnostěnné hliníkové parapety z taženého hliníku v šesti skladových barvách a s možností lakování do libovolných odstínů RAL. Tento sortiment je doplňěn dalšími dvěma typy exterierových parapetů a to parapety ohýbanými z barevně dokončeného hliníkového nebo pozinkovaného plechu.

Parapety tažený hliník

výrobní šířka
50 - 400 mm
tloušťka parapetu
1,5 - 2,6 mm
pohledová výška nosu
40 mm
povrchová úprava
komaxit (RAL), eloxování s vysokou odolností proti UV záření
pozn.:
ochraná montážní fólie
Venkovní parapety jsou vyráběné v šířkách 50 - 400 m s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním. Parapety se vyznačují vysokou mechanickou odolností proti působení klimatických vlivů a barevnou stálostí. K parapetům dodáváme také níže uvedené příslušenství. Na dodané parapety poskytujeme záruku 5 let. Optimální slitina z jakostních surovin, vyrobeno přesnou technologií: Al Mg Si 0,5 F22. Síla stěny dle šířky mezi 1,5 až 2,6 mm. Kvalitní úprava povrchu dle DIN-určené eloxování a úpravě povrchu práškováním s vysokou mechanickou odolností a barevnou stálostí. Snadná montáž je požadavkem praxe. Malé triky, které ji usnadňují jsou silnou stránkou tohoto systému.

Parapety ohýbaný hliník

výrobní šířka
90 - 400 mm
tloušťka parapetu
0,8 mm
pohledová výška nosu
40 mm
povrchová úprava
Komaxit (RAL) s vysokou odolností proti UV záření
pozn.:
ochraná montážní fólie
Tyto parapety jsou ekonomickou variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelným vzhledem, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledají cenově přijatelné parapety pro svá okna. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě, jak trapezových plechů tak i jiných střešních krytin. Jedná se o hliníkový plech z polyestrovým povlakem (tl. 0,8 mm), což zaručuje dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti obtížné údržby.

Ohýbaný pozink

výrobní šířka
90 - 400 mm
tloušťka parapetu
0,75 mm
pohledová výška nosu
40 mm
tepelná odolnost
-30°C až +60°C
povrchová úprava
komaxit (RAL), s vysokou odolností proti UV záření
pozn.:
ochraná montážní fólie
Jsou nejlevnější variantou venkovních parapetů. Výhodou je vyšší tuhost při srovnání s ohýbaným hliníkem. Parapety mají povrchovou úpravu, zajišťující dlouhou životnost materiálu.